استاد مازنی:

جشنواره علامه حلی امروز به یک گفتمان تبدیل شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حجت الاسلام محمدصالح مازنی در آئین اختتامیه چهاردهمین دوره جشنواره علامه حلی(ره) که امروز در سالن همایش‌های مدرسه علمیه معصومیه(س) برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره علامه حلی(ره) پس از برگزاری در ۱۴ دوره، امروز به یک گفتمان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه نخستین دوره جشنواره علامه حلی(ره) در سال ۱۳۸۶ بود، مطرح کرد: در نخستین دوره جشنواره تنها حدود دو هزار اثر واصل شده بود ولی در چهاردهمین دوره این تعداد به ۲۱ هزار و ۴۰۳ اثر رسید.

دبیر جشنواره علامه حلی(ره) با بیان اینکه در این دوره ۱۱ هزار و ۵۶۷ اثر توسط برادران و ۹ هزار و ۸۳۶ اثر توسط خواهران داشته‌ایم، عنوان کرد: جشنواره علامه حلی(ره) ابتدا در سطح مدارس برگزار می‌شود و افراد برتر به ترتیب به جشنواره‌های استانی و ملی راه پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه از مجموع آثار تعداد ۸۲ اثر به عنوان آثار برگزیده شامل ۵۲ اثر بخش طلاب جوان و ۳۰ اثر بخش اساتید انتخاب شدند، خاطرنشان کرد: در بخش ویژه جشنواره هیچ اثر برگزیده نداشتیم و فراوانی رشته‌ها، سطوح، بخش‌ها، خواهر و برادر در برگزیده‌ها در ویژه نامه جشنواره منتشر خواهد شد.

حجت الاسلام مازنی در پایان تصریح کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با طلاب حوزه، فراخوان پانزدهمین دوره جشنواره علامه حلی(ره) با شعار «جشنواره علامه حلی(ره)، پشتیبان تبلیغ» انجام شد.

 

ش, 08/20/1402 - 17:24